Vinyl je vhodný aj do kúpeľne

Obnovujete byt a rozmýšľate, čo dáte na podlahu? Poradíme vám – hitom je vinyl. Nápadne sa podobá na drevo, pôsobí hodnoverne až luxusne.
„Vinylová podlaha má podobné vlastnosti ako drevo. Rád po nej chodím naboso, pretože je naozaj teplá, na pocit, akoby bola drevená,“ povedal Norbert Suchánek z interiérového štúdia Magnet trade v Devíne.
Tento materiál je obľúbeným aj preto, že nezadržiava prach. Pozitívny ohlas má u astmatikov, ktorým sa v domácnostiach s takouto podlahou dobre dýcha. Chovatelia psov a mačiek zasa vinyl vyhľadávajú pre jeho bezproblémovú údržbu. Má úplne uzavretý povrch, ktorý neprepúšťa nečistoty. Žiadne olejovanie ako u dreva, stačí ho iba povysávať.
„Vinylové podlahy sú vhodné do všetkých miestností bytu alebo domu. Dokonca aj do kúpeľní a sprchových kútov, pretože ich voda nepoškodí,“ dodáva Norbert Suchánek.
Ak si teda chcete dať do celého bytu jednotnú podlahu, pre odolnosť voči vode je ideálny vinyl. Tento materiál je dobrým vodičom tepla, ako šitý na podlahové vykurovanie.
Cena takejto podlahy je rovnaká ako kvalitný laminát alebo lacné drevo. Pohybuje sa od 15 do 35 € za meter štvorcový.

Druhy vinylovej podlahy:

  • celoplošne lepená, má asi 2 milimetre
  • kliková, ktorá má hrúbku 4 až 5 milimetrov
  • na HDF nosiči, má najtenšiu vrstvu vinylu a korkovú spodnú vrstvu, ktorá pôsobí ako zvukový a tepelný izolant

 

Stiahnite si zadarmo náš e-book o tom, ako predať byt čo najvýhodnejšie
 

[]
1 Step 1
Previous
Next

 

© – pošli-dalej.sk – Jana Beňová, Katarína Olexová
Foto: Magnet trade