vstupné priestory

Z predsiene si návšteva urobí prvý dojem o vašom byte aj o vás. Ľudia si živo rozprávajú ako si zariadia obývačku či kuchyňu, ale počuli ste už o tom, že by plánovali, ako si zariadia predsieň? Tá sa väčšinou doťahuje posledná a tak, ako príde.

Predsieň je v poschodových domoch zväčša úzky a dlhý priestor, preto si pri jej zariaďovaní treba premyslieť každý detail. V prvom rade by sa mali dať vstupné dvere otvoriť dokorán, nie iba pootvoriť. „Skrinku na topánky robím na mieru, v panelákoch ju umiestňujem hneď za dvere. Navrhujem úložné systémy, ktoré nie sú veľmi hlboké a ani vyklápacie, aby boli topánky uložené prehľadne,“ povedala dizajnérka Michaela Makarovičová. K tomu nesmie chýbať primeraný vešiak na odloženie kabáta či kabelky. Do predsiene patrí aj lavica alebo kreslo, kam si môžete sadnúť a pohodlne sa obuť.

Nechajte prúdiť energiu

V žiadnom prípade predsieni nesvedčí, keď v nej máte vyložené všetky topánky a kabáty aj mimo aktuálnej sezóny. Vstup do bytu treba udržiavať v čistote a v poriadku, aby tam, ako tvrdí feng-shuej, prúdila životodarná energia. Dizajnérka nerada vidí vo vstupnej chodbe veľké skrine. Tento priestor treba nechať dýchať. Radšej ho presvetlite a opticky zväčšite pastelovými farbami. Môžete zvoliť aj tapety, sú opäť trendy. Väčší priestor dosiahnete aj zrkadlom, ktoré v predsieni ocení každá žena.

Bočné svetlá vyhrávajú

„Veľké centrálne svietidlá by som do malej predsiene nezvolila, tmavú chodbu ešte viac zmenšia,“ dodáva dizajnérka Michaela Makarovičová. Odporúča radšej tykadlové osvetlenie na skrinkách alebo bočné svetlo, ktoré nasvieti na chodbe to, čo je zaujímavé. Môže to byť obraz, dekorácia alebo váza zo živými kvetmi. Oveľa viac vyniknú vchody v rodinných domoch alebo v historických bytoch. Ponúkajú väčší priestor, s ktorým sa dá vyhrať.

 

Stiahnite si zadarmo náš e-book o tom, ako predať byt čo najvýhodnejšie
 

[]
1 Step 1
Previous
Next

 

© – pošli-dalej.sk – Jana Beňová, Katarína Olexová

Foto: Shutterstock