Atraktívny dizajn bytu

Kúpa investičných nehnuteľností sa stále oplatí, aj keď ich ceny rastú. Investíciou do nehnuteľností zhodnotíte peniaze, vytvoríte pasívny príjem alebo vám prenájom bude aspoň splácať úver. Bytom sa navyše zabezpečíte na starobu alebo na čas núdze.

„Investícia do nehnuteľností má svoje pevné miesto v portfóliu rodinného majetku a pri tvorbe finančnej nezávislosti,“ povedala pre posli-dalej.sk finančná sprostredkovateľka Andrea Böhm-Klein. Kúpa je tým výhodnejšia, čím je nižšia cena nehnuteľnosti a čím je lacnejší úver.

Prenájmom bytu splácate úver a náklady za byt. Treba si vždy si prepočítať výnosnosť investície, teda čistý príjem z prenájmu po odpočítaní nákladov (hypotéka či iné úvery, poistenie nehnuteľnosti, daň z nehnuteľnosti, nájom, energie). Ak vyjde výnos aspoň 4 až 6 % ročne, je to vynikajúca investícia. Z praxe majú najlepší výnos nové byty, a to garsónky, 1-izbové, maximálne 2-izbové. Ideálny je dlhodobý prenájom nehnuteľností, o ktorý nie je núdza tam, kde sú vysoké školy či firmy s vysokým počtom zamestnancov.

Investovanie do nehnuteľnosti chráni investorovi majetok pred infláciou, teda pred znehodnotením jeho peňazí. „Byty budú mať vždy svoju úžitkovú hodnotu. Je jedno či sa hodnota bytu uvádza v korunách, v eurách, alebo akejkoľvek inej mene. Preto je táto investícia z hľadiska bezpečnosti veľmi dobrou voľbou,“ myslí si obchodný riaditeľ Consortia s.r.o Peter Soldán.

 

Stiahnite si zadarmo náš e-book o tom, ako predať byt čo najvýhodnejšie
 

[]
1 Step 1
Previous
Next

© – pošli-dalej.sk – Jana Beňová, Katarína Olexová, ARTHUR

Foto: shutterstock