Nechajte makléra, aby vám vybral byt

Chcete si kúpiť byt? Súhlasíme s tým, že vás čaká väčšia investícia, preto musíte byť ostražití. Otázkou je, či vám pomôže, keď obeháte 30 bytov. Ste zmätený a neviete si vybrať. A keď sa rozhodnete, už nie je voľný. Postupujte tak, ako sa to robí vo vyspelých krajinách. Objednajte si hľadanie bytu u realitných špecialistov. S nimi si pozriete 3 vybrané nehnuteľnosti namiesto 30, ušetríte čas a kupovanie bude pre vás príjemnejšie.

Hľadanie bytu je ako každá iná služba platená. Máme skúsenosť s klientom, ktorý mal na byt v Bratislave rozpočet 150 000 €, platenej službe sa spočiatku bránil. Našli sme mu bývanie za 100 000 € a ako sám povedal, ušetril a naše služby sa mu oplatili.

Realitní odborníci prejdú portály a prehľadajú databázu svojich nehnuteľností. Napokon vám vyberú vzorku – 3 či 4 byty, ktoré si za deň dva pozriete. Dostanete aj osobné odporúčanie k cene – či je výhodná alebo nie.  

Treba povedať, že požiadavky na byt, ktoré si na začiatku napíšete, často okreše váš rozpočet. Je jedno, či vidíte 3 byty alebo 30. Treba zvážiť, či naozaj tak nutne potrebujete balkón, keď ktorý možno ani nevyužite. Žiaden byt nie spočiatku úplne ideálny, ale o tom je život. Ideálnym sa stane, keď v ňom budete bývať. Zrazu zistíte, že by ste ho nemenili.

Byt na kúpu nechajú vybrať odborníkom najmä pracujúci ľudia.  Svoj čas venujú práci a záľubám. Tak sa to robí vo svete a rozširuje sa to aj u nás.

 

© – pošli-dalej.sk – Jana Beňová, Katarína Olexová

Foto: pixabay