Aj kuchyne idú s trendom. Dizajnéri do nich púšťajú šik farby, odolnejšie materiály a dômyselné technológie. Biela si však stále drží svoje miesto, aj keď niekedy musí odstúpiť iným farbám.

 1. Škandinávsky štýl
  Stálicou v trendoch je škandinávsky štýl. Sú to zväčša kuchyne bielej farby, ktoré žiaria čistotou, ale pritom nie sú nudné. Pribúdajú v nich detaily ako prepracovanejšie úložné priestory, funkčné háčiky a poličky. Všetko do seba zapadá ako puzzle, a pritom ide často o jednoduché riešenia. Bielu oživujú nenútené, ledabolo rozložené farebné doplnky a ich variácie. Kuchyniam v škandinávskom štýle mimoriadne seknú ostrovčeky.
 2. Kolorované kuchyne
  Do kuchýň prenikajú jemné farby, ktoré sa znesú s bielou. Menšia či väčšia časť kuchynskej linky je bledomodrá, svetložltá alebo sivobiela. Jemné farby podstatne menia vzhľad kuchyne, s atraktívnymi dezénmi jej dodávajú moderný ráz.
 3. Inteligentné kuchyne
  Hi-tech neobchádza ani kuchyňu. Máte si v nej kde nabiť svoj mobil či tablet. Priestory sú dostatočné variabilné a veľmi praktické. Obyčajný dotyk zmení malý stôl na veľký, za ktorý sa zmestí i návšteva. Variabilné dynamické moduly poskytujú vysoký komfort. Sú v nich vstavané rúry s dotykovým displejom, ktorý spúšťa dva spotrebiče v jednom. Môžete tak súčasne použiť klasické ohrievanie i mikrovlnku.
 4. Industriálne kuchyne
  Neopracované materiály, nezahalené rozvody a technické konštrukcie, dosky z betónu, vápenca či nerezu charakterizujú takzvané industriálne kuchyne. Hodia sa do netypických priestorov s vysokými stropmi, veľkými oknami, nepýtajú sa do klasického socialistického paneláku. Obnažené tehly, obitá dlažba vytvárajú famózny priestor, ktorého súčasťou môže byť aj bylinková záhradka.
 5. Moderné s trochou nostalgie
  Moderné kuchyne s prvkami starého. Niekedy novú modernú kuchyňu zásadne premení tradičný tvar vodovodného kohútika alebo len obyčajný starý čajník či starý hrniec. Tieto maličkosti vám pripomenú, kde sa varilo tak tri štyri desaťročia dozadu a kuchyňa má pritom šmrnc.
Stiahnite si zadarmo náš e-book o tom, ako predať byt čo najvýhodnejšie
 

[]
1 Step 1
Previous
Next

 

© – pošli-dalej.sk – Jana Beňová, Katarína Olexová, ARTHUR

Foto: Ikea