Exkluzivita znamená vyššia predajná cena nehnuteľnosti

 
Ak maklérovi dáte na predaj nehnuteľnosť exkluzívne, máte výhodu. Jedna kontaktná osoba sa tak stane manažérom predaja, čím predáte skôr a za lepšiu cenu. Manažér predaja vie, kedy je v lepšej vyjednávacej pozícii voči kupujúcim, teda kedy môže držať cenu. Ak neveríte teórii, verte praxi. Tu sú naše príbehy.

EXKLUZIVITA = MANAŽOVANIE PREDAJA

Majiteľ predával byt v centre Bratislavy 5 mesiacov cez 15 realitných kancelárií. Potom oslovil nás a dohodli sme sa na exkluzivite. Predaj sme manažovali. Byt sme upratali, nastajlovali, vyčačkali a dali sme ho nafotiť profesionálnemu fotografovi s praxou v médiách. Majiteľa už predaj tlačil, preto sme do inzercie vložili viac peňazí.

Koncom druhého mesiaca sme mali kupcu. Majiteľ si želal informácie o každej obhliadke a pravidelne sme s ním rozoberali stratégiu predaja. Dôveroval nám, bol pozitívne nadstavený, čo prospelo k výsledku.

EXKLUZIVITA = LEPŠIA VYJEDNÁVACIA POZÍCIA

Mali sme 3 záujemcov o kúpu luxusného bytu. Všetci navrhovali zníženie ceny o 20 000 až 30 000 €. Jednému sme prednostne ponúkli zníženie sumy o 10 000 €, ak kúpi rýchlo. Táto zľava bola pre majiteľa kompromisom, s ktorým bol spokojný. Kupujúci bol tiež spokojný – získal byt v konkurencii a tešil sa zľave.

EXKLUZIVITA = NAOZAJ VYŠŠIA KÚPNA CENA

Predávali sme byt v bratislavskom Novom meste. Predávajúci nemali prehľad o cenách bytov a ich predstava o predajnej cene bola 110 000 €. Navrhli sme im exkluzívnu spoluprácu a predajnú cenu 127 000 €, za ktorú sa byt za 2 mesiace predal. Majitelia našej cene neverili. My sme im manažovaním predaja získali o 17 000 € navyše, takže ich provízia do nás bola dobrou investíciou. Okrem toho, že ušetrili peniaze, ušetrili aj čas. Vybavili sme im aj výmaz vecného bremena na katastri.

EXKLUZIVITA =  VYMAKANÉ INFORMÁCIE

Pri exkluzivite predávame byt ako svoj vlastný. Povedzme pri 10. obhliadke vieme hádam už o každom technickom detaile bytu. Odovzdávame nielen fakty ale aj emócie. Vieme, ktorá izba je ráno zaliata slnkom, v ktorom kúte sa číta dobre kniha. Predaj je skutočne o detailoch. Vieme, čo máme na obhliadke povedať, ako zoradiť informácie, akú váhu im dať.  Jedna informácia môže rozhodnúť o predaji bytu. Tak ako to bolo povedzme pri predaji bytu v Ružinove. Kupujúcich presvedčila informácia o nízkych nákladoch na bývanie, ktorá im ušetrí peniaze.

Iba pri exkluzivite

  • Maklér navrhne aj úpravu a upratovanie bytu, aby ho čo najskôr predal
  • Maklér chráni záujmy predávajúceho
  • Maklér má o byte správne informácie
  • Maklér zabezpečí kvalitné fotografie prípadne video, čo vedie k predaju za vyššiu cenu
  • Maklér robí aj vlastný cielený marketing mimo inzertných portálov
  • Nehnuteľnosť je jedinečná a zaujímavejšia pre kupujúceho
  • Nehnuteľnosť má iba jednu cenu

 

Stiahnite si zadarmo náš e-book o tom, ako predať byt čo najvýhodnejšie
 

[]
1 Step 1
Previous
Next

© – pošli-dalej.sk – Jana Beňová, Katarína Olexová

Foto: freestock