ako-si-kupit-byt-co-najlacnejsieMáte obmedzený rozpočet na bývanie? Vzdajte sa niektorého z vašich kritérií.

    • Kúpte si byt na prízemí, ušetríte niekde aj 20 000 €

Bývanie na prízemí má svoje výhody, Nečakáte na výťah, nevláčite nákupy po schodoch. Okná sú čoraz bezpečnejšie, stačí, ak ich pred odchodom z bytu zatvoríte. Zvýšenú premávku na chodbe ľahko odhlučnia kvalitné dvere. Centrálne dvere domu dnes majú zvyčajne elektronické otváranie, takže do vchodu sa len tak nedostane nikto cudzí. Prízemie je fajn riešenie pre ľudí, ak radi pozorujú život na svojej ulici, alebo radi prášia cez okno obrusy. Aj tak dobré bývanie máte vtedy, keď máte v byte príjemnú atmosféru, ktorú tam vytvoríte vkusným nábytkom, farbami, svetlami či vzťahmi.

    • Kúpte si byt bez balkóna či lodžie

V niektorých lokalitách je vám balkón zbytočný. Povedzme v bratislavskom Starom meste by ste z neho nestačili utierať prach. A tipnite si, v  koľkých domácnostiach balkón majú a vôbec ho nepoužívajú? Ak si chcete posedieť vonku, zbehnite radšej na lavičku pred domom alebo zájdite k Dunaju.

    • Kúpte si byt v pôvodnom stave

A urobte si ho podľa svojho a nebojte sa lacných materiálov. Aj s nimi sa dá pracovať kreatívne a vytvoriť  bývanie ako lusk.  Alena z nášho príbehu dala zrekonštruovať byt za 3 000 € a má ho urobený podľa seba.

    • Kúpte byt v odľahlých lokalitách

Za bežný dvojizbový byt v Starom meste v Bratislave dáte 150 000 €, za rovnaký v Rači 110 000 €. Za bežný dvojizbový byt Starom meste v Nitre 90 000 € a na sídlisku Klokočina 70 000 €.

  • Kúpte si menší byt

Verte, či nie, žiť sa dá aj na menšom priestore. Nakuknite do bytov Japoncom. Nemajú prázdnu hosťovskú, ani miestnosť vyčlenenú na šatník. Prekvapí vás dômyselne zorganizovaný nábytok, kde je naozaj využitý každý priestor. Je to len zvyk.

 

Stiahnite si zadarmo náš e-book o tom, ako predať byt čo najvýhodnejšie
 

[]
1 Step 1
Previous
Next

 

© – pošli-dalej.sk – Jana Beňová, Katarína Olexová

Foto: shutterstock